HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Yıldırım ”Erdoğan’ın yardımcısı olabildiği görülmektedir…

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi yoldaşı Ben Ali Yıldırım’ı Türkiye’deki yaklaşmakta olan değişikliklerin bir parçası olarak vekil olarak atamayı planlıyor, dedi.

Yıldırım’ın cumhurbaşkanlığı sarayı içindeki yeni odasının tam donanımlı olduğu ve Erdoğan’ın nihayet kararını verdiği ve iktidar partisini güçlendirmek için milletvekili sayısını artırmaya karar verdiği bildirildi.

Gazeteci, Türkiye cumhurbaşkanının yaklaşmakta olan değişikliklerini çözdüğünü, bunun da bugün söylenenlerin yalnızca Maliye Bakanı “Berat Albirq” olarak görev yapan kayınvalidesinin kaderi olduğunu belirtti.


Kaplan, Albirek’e, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin koridorlarında, bir sonraki adayın, önümüzdeki birkaç ay içinde Türkiye’deki ekonomik gelişmeler sayesinde yeniden ismini vermeden önce bir sonraki bakanlar listesinden çıkma ihtimalinin yüksek olması nedeniyle adayı kaybettikten sonra kaybettikten sonra verdiği büyük tepkilerin olduğunu söyledi.

Gazeteci, Albirek’in kaderi ile Türkiye İçişleri Bakanı “Süleyman Soilo ”’nun kaderi arasındaki bağlantıya dikkat çekti, Erdoğan ya bir sonraki oluşumlarda onları koruyacak ya da Soilo Soilo’nun çıkarılmasının krizden birinin görüntüsünü galip görmüş gibi görmemesi için yeni göreve atanabilir. İktidar partisinin salonlarında iki bakan arasındaki rekabet.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close