DünyaFENHaberHAYATTÜRKIYE

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal’ın eski eşi Emina Jahovic, ticarete atılıyor…

Şarkıcı Emina Jahovic, kendi markasına çocuklarının baş harfinden oluşan bir isim verdi.

Milliyet ‘te yer alan habere göre: Tek başına geldiği alışveriş merkezinde gazeteciler ile karşılaşan ve soruları yanıtlayan Emina Jahovic “Kendi makyaj ürünümü çıkarmak için artık gün sayıyorum” dedi. Jahovic, makyaj malzemelerinin hem kozmetik mağazalarında hem de internet sitesinde satışta olacağının da müjdesini verdi.

Önümüzdeki Mayıs ayında kendi markasını çıkaracak olan ünlü şarkıcı, ürünlerini Türkiye ve memleketi Sırbistan başta olmak üzere Avrupa ve Balkan ülkelerinde satışa çıkaracak. Mustafa Sandal’dan Yavuz ve Yaman adında iki çocuğu olan Emina Jahovic, markasının ismini verirken de herkesi duygulandırdı. Jahovic, markasına çocuklarının ve kendi adının yer aldığı “Yaemina” adını verdi.

Peki Emina Jahovic kimdir?

EMİNA JAHOVİC KİMDİR?

Emina Jahovic (d. 15 Ocak 1982, Novi Pazar), Sırbistan’ın tarihi Sancak Bölgesi’nde doğan Sırp şarkıcı, dansçı besteci ve oyuncu. Ayrıca Türk “Fabrika” markası ve Makedon “Kara” markası için katalog modelliği yapmıştır.

Basketbol oyuncusu Mirsad Türkcan’ın kız kardeşi, İki ülke ayrılmadan önce yapılan son yarışmanın kraliçesi, Sırbistan ve Karadağ Güzeli profesyonel manken Dina Dzankovic’in görümcesi, şarkıcı Mustafa Sandal’ın eşidir. Ülkesinde Emina Jahovic (Emina Yahoviç), Türkiye’de ise Emina Sandal ve Emina Türkcan olarak tanınır. Fakat Türkcan (Turkdzan) soyadını resmî olarak hiçbir zaman almamıştır. Bu soyad, sadece ağabeyinin -Türkiye millî basketbol takımı’na girmeden önce- Türk vatandaşlığına geçtikten sonra aldığı soyaddır Boşnak kökenli bir Müslüman’dır. Bir kez Bosna-Hersek ve bir kez de Sırbistan için Eurovision Şarkı Yarışması elemelerine katılan Emina Jahovic, İstanbul’da yaşamaktadır. Ülkesinin ve diğer Balkan ülkelerinin müzik dünyasında halk tarafından ve otoritelerce yaygın olarak ???? ve ???????? (Diva/Müziğin Prensesi) lakapları ile anılmaktadır. Ana dili Sırpça olmak üzere, Boşnakça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir ve Hırvatça, Karadağca gibi diğer Balkan dillerini de anlayabilmektedir.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close