EKONOMIHaberHAYATTÜRKIYE

Türkiye’de inşaat sektöründe krizi .. Demir fiyatlarında% 100 artış ve çimento artışı…

Türk muhalefetinin “Zaman” gazetesine göre, Türkiye’nin bir yıl önce yaşadığı ekonomik krizin, bir yıl önce yaşadığı ekonomik krizin, düşündüğü inşaat ve emlak sektörünü etkilediğine göre, Türkiye’nin inşaat sektörü, Ankara’da sürmekte olan ekonomik krizden ağır bir şekilde etkilendi. İktidardaki AK Parti, Türkiye ekonomisinin lokomotifidir.

Muhalefet gazetesi, emlak sektöründeki krizin demir fiyatlarının% 100’den daha fazla artması ve çimento fiyatlarının yaklaşık% 40 oranında artmasıyla, sektörü felç etmek amacıyla, Türkiye’nin doğusundaki Van’da bulunan Mühendisler ve Mimarlar Odaları Birliği şubesinin başkanı olduğunu belirtti. Esmat Belmaz, Gazze Şeridi’ni sarsacak krizleri vurguladı.

Türk gazetesi, doların Türkiye lirasına karşı ani yükselişinin, inşaat sektöründe kullanılan ürün ve malzemelerin fiyatlarında bir artışa neden olduğunu belirtti.

Bunun sektördeki işçiler için büyük bir iflas dalgasına yol açtığını belirterek, inşaatın metrekare başına fiyatının maliyet olduğunu belirtti. 750-800 lira arasında, son artıştan sonra 1200-1300 liraya yükseldiler.

Muhalif Türk gazetesi, bir ton inşaat demiri fiyatının iki bin 100 liradan neredeyse 3 bin liraya yükseldiğini, 2018’in inşaat sektörü için en kötü olduğunu vurguluyor, çünkü içinde bir ton demir fiyatı ilk kez 4 bin liraya yükseldi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close