DünyaHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Türkiye’de iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 5 liderin istifası !

Türkiye‘nin kuzeybatısındaki Balıkesir’deki iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden beş lider iktidar partisinden aniden istifa ettiklerini açıkladı.

Türkiye’nin kuzeybatısındaki Balıkesir’deki iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nden beş lider, son yerel seçimlerde yaşanan ağır kayıptan bu yana Başkan Recep Erdoğan’ın partisinin tanık olduğu kanama istifalarına devam etmek için iktidar partisinden istifa ettiklerini açıkladı .

Balıkesir belediyesinin Evalik, Gömeç, Burhaniyeh, Karisi ve Evrinde ilçelerinde Adalet ve Kalkınma Partisi şubelerinin başkanları dün Cuma günü partiden istifalarını açıkladılar.

Balıkesir ilindeki Adalet ve Kalkınma Partisi şubesi başkanı Akram Başaran, Twitter’da yaptığı bir tweet’te kasabalarında parti liderleriyle bir toplantı yaptığını açıkladı .

“Balıkesir belediyesinin Ayvalık, Gümac, Burhaniyya, Karisi ve Evrinde ilçelerindeki parti başkanları bize sağlık sorunları, endişeleri ve diğer nedenlerle pozisyonlarında devam edemeyeceklerini söylediler ve kabul etmemizi istediler. Onlara teşekkür ediyoruz ve gelecek yaşamlarında başarılar dileriz. ”

Muhalefetin büyük belediyelerde büyük bir zafer kazandığı 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Ali Babacan ve Ahmed Davutoğlu liderliğindeki bir dizi Adalet ve Kalkınma lideri istifa etti ve birçoğu onları takip etti.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close