DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Türkiye, siyasi ve ekonomik kazanımlar elde etmek için mülteci krizinden yararlanmaktadır…

Suriye rejimi ile Türk kuvvetleri arasındaki çatışmaların artması sonrasında Suriyeli ailelerin İdlib şehrinden Türk sınırına göç ettirilmesi – Arşiv Fotoğrafı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib’deki ateşkesin “küçük ihlaller” olarak nitelendirdiği şeyin “caydırıcı tedbirler” almaya Moskova’ya başvurduğunu açıkladı.

Ateşkes ihlal ediliyor. Bu gelişmeleri Rusya ile paylaşıyoruz ve harekete geçilmesini bekliyoruz. ”

Başbakan, İdlib’deki Türk gözlem noktalarına yapılan herhangi bir saldırıya şiddetle yanıt verileceği konusunda da uyardı. Dedi ki: “İdlib’de durum düzeldi, ancak istenen sonuca ulaşmadı.”

Ayrıca, Moskova ile İdlib konusunda alınan önlemlerin geçici önlemler olduğunu düşünmektedir, Bir basın raporu, Türkiye’nin Suriye’deki krizi sömürdüğünü izledi, çünkü Türkiye militanları ve aşırılık yanlısı örgütleri destekledi ve Suriye’de kurduğu gözlem noktalarıyla terörist unsurları birleştirdi.

Suudi “Medad News” kanalı tarafından yayınlanan raporda, Türkiye’nin sadece Suriye’de sabotaj yapmakla kalmayıp, Suriye militanlarını Libya devletini ve kabiliyetlerini kontrol etmek amacıyla Libya’da savaşmak üzere paralı asker olarak sömürdüğü ve Suriyeli mültecileri almaya çalıştığı da sözlerine eklendi.

Raporda, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden kendilerine finansal yardım ödemesini istediğini ve Avrupa Birliği İdlib’deki konumunu ihlal ettiğinde, Türkiye, Suriyelileri sömürerek ekonomik ve siyasi kazanç elde etmek için barındırdığı yüz binlerce mülteci ile Avrupa’yı sel baskınına sokmak için yasadışı göç hareketine kapılarını açmaya karar verdi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close