DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Türkiye İçişleri Bakanı muhalefete yemin etti ki : Suriye’deki askeri operasyon’a karşı koyanları hapise atarız…

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye’ye yönelik Türk saldırganlığının tüm eleştirilerini, Suriye’deki askeri operasyonu ve işgali reddeden Türk vatandaşlarına karşı tüm tedbirleri almak ve operasyonu eleştirenleri tutuklamakla tehdit etti.

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi Türkçe sayfada yayınlanan bir videoda şöyle konuştu: “Şimdiye dek askeri operasyona“ barış baharına hakaret eden ve ülkemizi işgalci olarak nitelendiren ve ülkemizin sosyal paylaşım sitelerinde birliğine hakaret eden ve bunlara karşı yasal işlem başlatılan 500 kişinin olduğu kanıtlandı.

Tutuklananlar da dahil olmak üzere 121 kişi tutuklandı.

Cumhuriyet Savcılığı, yargılamaktan 15 gün önce tutuklu yargılanmak üzere tutuklu yargılanan 15 gün boyunca İbrahim Darhous’un tutukluluğunu, yasaya ve hükümlerine aykırı olarak kurulan bir gruba katılmakla suçladığı için yenilemiştir.

Savcılık, sanıktan, yasa hükümlerine aykırı olarak kurulmuş bir gruba katılma suçlamasıyla suçlandı. Kardeşlik terör örgütü, grubun amaçlarını destekleyerek Mısır devletine ve kurumlarına duyulan güveni baltalamayı ve katılım çağrısı yapan broşürleri almayı ve edinmeyi hedeflemiştir.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close