HaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Türk ordusunda 127 yeni komutan tain edilmektedir…

Recep Tayyip Erdoğan, Türk devletinin tüm kurumları üzerindeki kontrolünü genişletmeyi planlıyor, silahlı kuvvetlere ulaşıyor.

Ankara diktatörü orduyu boşaltmak ve eski liderleri iktidar rejimine yeni bir sadakat yüzüyle değiştirerek AKP yanlısı unsurlarla yeniden kurmak istiyor.

Yeni ordu, Türk ordusunun komutasında, 75 kara kuvvetleri komutanı, 25 donanma komutanı ve 27 hava kuvvetleri komutanı atayarak komutada yeni değişiklikler yaptığını açıkladı.

Atamalar Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın Perşembe günü Yüksek Askeri Şura Konseyi tarafından verilen kararın onaylanması ve onaylanmasından sonra geldi ve yeni generallerin atanma kararları resmi gazetede yayınlandı.

Binbaşı General Omar Ertu, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Öğretim Şefi, Kara Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı, Sharaf Ongay, Üçüncü Ordu Komutanı, Kara Kuvvetleri Genel Müdürü, Yavuz Türk Genji, Kara Kuvvetleri Komutanı, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Ali Cordu Ali Ertu Ege Ordusu adına, Genel Ordusu Sinan Yayla, İkinci Ordu Komutanı olarak.


Bazı emekli memurlara göre, bu yılki Yüksek Askeri Konsey kararlarını takiben Erdoğan, genel olarak Batı karşıtı oryantasyonu izleyen laik Gülen karşıtı.

Memurların ordusunu temizlemek istedi ancak ilk önce silahlı kuvvetlerin sayısını azaltmayı ve ardından bir komuta takımı kurmayı hedefledi. Tam kontrolü altında.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close