HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Türk Kızılayı, yardımlar’ın parasıyla lüks arabalar satın almaktadır…

Türk Kızılay yönetiminin, Dünya Gıda Programı tarafından sağlanan fonlardan yabancılara yardım amacıyla üç milyon liradan fazla lüks otomobil aldığı anlaşıldı.

Kızılay, 3 milyon ve 700 bin lira değerinde 10 adet dört tekerlekten çekiş aracı satın aldı ve araçların arazi alanlarına erişimini kolaylaştıracağı fikrini verdi.

Dünya Gıda Programı (WFP), yabancı mağdurların temel ihtiyaçlarının adil bir şekilde karşılanmasına yardımcı olmak için parayı bir dış sosyal yardım programının parçası olarak Kızılay’a gönderdi.

Türk web sitesi “Bergon” a göre, 21 Mayıs 2018 tarihinde Kızılay Karam Kenek’in başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nun onayı ile “acil alımlar” başlığı altında araç alımında rahatlama için gönderilen para.


Kurulun kararına göre, “Acil ESSN-1 bütçesinin kalan süresi sınırlı” ve “Dünya Gıda Programı ile koordineli olarak uygulanan sosyal şartlandırma projesi için ESSN-1 bütçesinden geri ödeme olasılığı” olduğu ve bu nedenle lüks otomobillerin satın alındığı için satın alımlar acil oldu. tutarlar.

Yönetim Kurulu, kararında araçların arazi alanlarına erişimini kolaylaştıracağını ve program kapsamında kullanılacak 3 milyon 700 bin lira değerinde araç alımı için bir bütçe tahsis edildiğini belirtti.

Satın alınan otomobiller iki Land Cruiser Prado ve sekiz Ford Edge 2017 modeliydi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close