DünyaHaberHAYATMULTIMEDYA

Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı…

Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı
Ukrayna’da, tartıştığı eski sevgilisini ve yanındaki arkadaşını boğazını keserek öldüren zanlının, kız arkadaşına ‘Benimle birlikte olmak mı istersin yoksa ölmek mi?’ dediği ortaya çıktı.

Ukrayna’da eğitim gören Türk vatandaşı iki kız öğrenciyi öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hüsnü Can Ç. hakkında, “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına istemiyle dava açıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Ukrayna’daki Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan iki kız öğrenciyi öldürdüğü gerekçesiyle Türkiye’de yakalanan ve tutuklanmasına karar verilen Hüsnü Can Ç. hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, şüpheli Hüsnü Can Ç. ile ölen Buket Yıldız’ın internet üzerinden tanışıp duygusal ilişki yaşamaya başladığı, bir süre sonra Buket Yıldız’ın üniversite eğitimi almak üzere Ukrayna’ya yerleştiği anlatıldı.

Tarafların 2018 yılında anlaşamayarak ayrılmalarına rağmen şüpheli Hüsnü Can Ç’nin tekrar birlikte olmak için Buket Yıldız’la sürekli irtibat kurduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin 16 Aralık 2018’de yüz yüze görüşmek amacıyla Ukrayna’ya gittiği aktarıldı.

İddianamede, burada barışma girişimlerinden sonuç alamayan şüphelinin 31 Aralık 2018’de Buket Yıldız’ın, Ukrayna’da Zeynep Hüsnübeyi ile birlikte yaşadığı Kharkiv Valentinovskaya Sokak’ta bulunan eve geldiği kaydedildi.

Bu esnada Buket Yıldız’ın odasında, Almanya’da yaşayan Şeref Fehmi Arslantürk ile internet üzerinden görüntülü konuşma yaptığı aktarılan iddianamede, şüphelinin bunun üzerine Yıldız ile tartıştığı anlatıldı. İddianamede şüphelinin, “Benimle birlikte olmak mı istersin, yoksa ölmek mi?” şeklinde sözler söylediği, Yıldız’ın da “Seninle birlikte olmaktansa ölürüm” şeklinde cevap verdiği ifade edildi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close