HaberPOLITIKATÜRKIYE

“Erdoğan benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok” diye açıkladı

Story Highlights

  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ülkeyi bölemeyecekler. Kürdistan Kuzey Irak’ta, çok seviyorlarsa oraya gitsinler. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok” dedi konuştu.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Erzurum’daki İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.
Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ya ‘darbeci’ olmakla itham etti, “Bay Kemal, sen darbecisin darbeci. Sen darbecilerle berabersin. Geçmişinizde de zaten bu var. Kendinizi aklayamazsınız. Menderes’le iki arkadaşının ipini çekenlerin zihniyeti neyse senin zihniyetin de odur” ifadesini kullandı.
Erdoğan, Erzurum’a yaptıkları yatırımları hatırlatan, şöyle devam etti:
“Bugüne kadar Erzurum’a 24 katrilyon lira yatırım yaptık. Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından olan Atatürk Üniversitesi bünyesinde Açıköğretim Fakültesi’ni kurduk. Sağlıkta 24’ü hastaneden oluşan toplam 94 adet tesisi şehrimize kazandırdık. 1200 yataklı Erzurum Şehir Hastanesi’ni inşallah kuruyoruz. Erzurum şehir hastanesi konforu ile tanışacak.”
Erdoğan’ın açıklamalarından şöyle başladı:
‘CHP TARİHİNDE YOKLUKLAR KUYRUĞU, ŞİMDİ VARLIK KUYRUĞU VAR’
“Bu ülkeyi bölemeyecekler. Kürdistan Kuzey Irak’ta. Çok seviyorlarsa oraya gitsinler. Benim ülkemde Doğu Anadolu var, Güney Doğu Anadolu var, Karadeniz var, Ege var, Marmara var. Ama benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok” diye açıkladı.
—Bay Kemal; İzmir sendeydi, İzmir’de, Muğla’da suyu ucuzlattın mı? Sen İzmir’e su veremiyordun, kimi aldatıyorsun? Akşam yalan, sabah iftira, hayatı bu. SSK genel müdürü iken bunlar ölüleri bile rehin aldılar. Bay Kemal, “Ankara’da, İstanbul’da belediyeleri alırsak suyu ucuzlatacağız” diyor.
— CHP tarihinde yokluklar kuyruğu var. Bunu baban da iyi bilir, sen de iyi bilirsin. Şimdi varlık kuyruğu var. Bütün büyük oyunları bozduk, çevremiz bize hayran.
— Geçen Isparta’daydım oradaki milletvekilimiz bana ‘400 bin ton elma var’ dedi. Ben de, ‘Görüşün, uygun bir fiyat veriyorlarsa biz bunu milletimize satarız’ dedim. Şimdi 3 liraya satılıyor.
Erdoğan “BAY KEMAL, SEN DARBECİSİN DARBECİ” diye itham etti.
– Bay Kemal, sen darbecisin darbeci. Sen darbecilerle berabersin. Geçmişinizde de zaten bu var. Kendinizi aklayamazsınız. Menderes’le iki arkadaşının ipini çekenlerin zihniyeti neyse senin zihniyetin de odur.
— (28 Şubat postmodern darbesi)
Türkiye’nin darbeler, cuntalar, vesayetler defterinin bu karanlık sayfası bize, istiklal ve istikbalimize daha sıkı sarılmamız gerektiğini gösteriyor. Bu ülkenin tarihindeki her darbe, her cunta, her vesayet girişiminin bizatihi kendisi bir beka sorunudur.
Daha fazla göster

Related Articles

Bir yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close