HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Muhalefet Lideri “Kemal Kılıçdaroğlu” : Maalesef Türkiye, sultanlık olmaya başladı ” diye açıklamaktadır…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisini (AKP) bir yıl önce Türkiye’ye saldıran ekonomik krizin üstesinden gelemediği için eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Karabük’ün kuzeyinde, Türkiye’nin Türk şehri Bolu’daki parti gezisi sırasında sözlerini dile getirdi. “Türkiye, tek partili bir devletten yönetici ailenin durumuna dönüştü” dedi.

Kılıçdaroğlu, “İktidar partisi devlet adına hareket ettiği sürece vatandaşlara sakin ve refah getirmek zorunda kalıyor” dedi. Türkiye’de, 17 yıldır ülkeyi yöneten ve istediği kararları ve mevzuatı yayınlayan bir yönetici parti var. Fakat 17 yıldır toplumun refahını getirmedi. Neden 17 yıl sonra ekonomik bir krizle karşı karşıyayız? ”.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de demokrasinin bulunmadığını ve “Türkiye’de demokrasi yok” dedi. Tek partili bir devlet var, sadece bir kişi her şeyi belirler. Merkez bankası valisini görevden alabilir ve yasaları geçebilir. Ne de olsa memnun olduğumuzu belirtmemizi istiyorsunuz. ”

CHP başkanı, son zamanlarda devlet istatistik kurumu tarafından açıklanan enflasyon oranlarının geçerliliğini sorguladı ve% 9’a ulaştı ve şöyle dedi: Asgari ücret açlık sınırının altında. Stopaj vergileri asgari ücreti artırır. Başkanın danışmanları asgari ücretin beş katı alıyorlar ve vergi ödemiyorlar.

Hükümet bu ay herkesi şaşırttı, yıllık enflasyonun Ağustos ayında% 15.01, Temmuz ayında% 16.65 olduğunu belirterek yüzde 9.26 olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu, AKP rejiminin ifadelerine güvenilemeyeceğini vurgulayarak, “İşsizlik% 12’den% 25’e çıktı. İfadelerine nasıl güvenebiliriz? Her gün 50 milyon dolar faiz ödüyoruz. Kaldıraç Genel Müdürlüğünün kurulmasının ardındaki sebep nedir? 17 yıldır iktidarda olanlar için mi? ”

“Asgari ücrette daha fazla vergi artışı olacağını öngördü. Cumhuriyet Cumhurbaşkanı danışmanları asgari ücretin beş katından fazlasını alır ve vergi ödemeyeceklerdir.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close