DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Libyalılar, Berlin’deki Türk büyükelçiliği önünde Erdoğan müdahale etmesi için gösteri yaparlar…

Türkiye’nin Libya işlerine müdahalesindeki popüler öfke dalgalarının devam etmesi ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya’nın mallarını kontrol etme ve vesayetini Akdeniz bölgesine dayatma girişimi sırasında, Almanya’daki Libya topluluğu, Libya’daki Türk büyükelçiliği önünde bir gösteri düzenledi. Ve Erdoğan’ın ülkeyi sabote etmek için terörist milislere verdiği destek.

Libya Ulusal Ordusu Başkomutanı Mareşal Halife Hifter, Libyalıları aralarındaki farklılıkları reddetmeye ve silahlı kuvvetlerinin arkasına geçmeye, yabancılaşma, cihad ve kitlesel seferberliği Türk işgaline karşı koymaya çağırdı.Hifter, Libyalıları bu işgal ve silahsızlıklara karşı silahlanmaya, erkeklere ve kadınlara karşı koyamaya çağırdı.

Kanal, Libya kabileleri, belediyeler ve sosyal konseylerin askeri müdahaleyi kınarken, Libya kabileleri, belediyeler ve sosyal meclislerin Türk müdahalesine son vermeye çağırırken, binlerce Libya’nın doğu ve güney bölgelerindeki şehirlerde gösteri yaptığını, Türkiye askeri güçlerini Libya’ya göndermeyi reddettiğini ve uluslararası toplumu Arap müdahalelerine kınamaya çağırdığını belirtti. Libya’daki Türkler, terörizme karşı savaşında Libya ordusuna desteklerini vurguladılar.

Sebha şehri halkının, ülkenin her kesimindeki ulusal güçleri ve yaşam bilimlerini, Türk işgali karşısında her düzeyde yan yana durmaya ve ayakta durmaya ve görüş ve kelimenin birleşmesinden ve açgözlü saldırganla yüzleşmeye çağırdığını açıkladı. Al Bayda’da kentin seçkinleri, bilge insanları ve şeyhleri, Türk işgaliyle yüzleşmek için Libya silahlı kuvvetlerini cihada ve desteklemeye istekli olduklarını ifade ettiler.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close