DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Libya hükümeti Türkiye’den silah almayı kabul etmektedir…

Türünün ilk örneği olan, bir uzlaşma hükümetinin başkanı olan Faiz Sarraj Salı günü yaptığı açıklamada, kuvvetlerinin Türkiye’den silahlar aldığını itiraf etti.

Sparnik, “İnsanları korumak için uygun gördüklerimize uygun olarak, dostane ülkelerle işbirliği yapıyoruz” dedi.

Libya Ulusal Ordusu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, hava savunmasının Trablus’un eteklerinde Azizia bölgesinde bir Türk uçağını düşürmeyi başardığını açıkladı.


Karama medya merkezi, Libya ordusunun Genel Komutanlığı operasyon odasından yapılan açıklamada, Türk uçağının Trablus’un güneyindeki Aziziyah bölgesine giderken bir keşif ve görüntülemeyi düşürdüğünü belirtti.

Sermayeyi silahlı milislerden ve terörist gruplardan 4 Nisan’da serbest bırakmaya yönelik askeri operasyonun başlatılmasından bu yana, Libya ordusunun savunması Al-Wefaq kuvvetlerinin ilerleyişi için hava örtüsü sağlamak için kullanılan yaklaşık 10 Türk uçağını düşürmeyi başardı. Maitika Uluslararası Havaalanındaki uçağın ana kontrolü.


Libya ordusu, Türkiye’yi batı bölgesinde, El-Wefaq hükümeti tarafından desteklenen silahlı milisler lehine, silah ve askeri teçhizat ile uçakları destekleyerek suçlamakla suçluyor.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close