HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Kusurlar Erdoğan’ı vurdu … Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kıdemli liderinin istifası…

Antalya ili Kabaz Belediye Meclisi üyesi, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Halil Oya‘dan istifa ederek, kendisine karşı birçok entrika yapıldığını açıkladı.

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Antalya’nın Kapaz Belediye Meclisi üyesi Halil Oya partiden istifasını sunarak kendisine karşı birçok püf noktasının getirildiğini açıkladı ..

Oya, Facebook hesabındaki açıklamasında şunları söyledi: Bilindiği gibi, kuruluşundan bu yana birlikte çalıştığım partim için 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Kabaz belediye meclisinin üyesi oldum.

Ve Oye, “Bugünden başlayarak Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ettiğimi duyuruyorum, çünkü Belediye Konseyi’ne üye olduktan sonra, bana karşı yürütülen entrikalar ve ayrımcılık var. Bağımsız olarak Kabaz Belediye Meclisi üyesi olarak çalışmaya devam edeceğim” diyerek sözlerine devam etti.

Adalet ve Kalkınma ve son yerel seçimlerdeki müttefiki, muhalefet milliyetçi hareketi, en büyük muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin üye sayısı ve müttefiki “İyi Parti” arttıktan sonra iki ay içinde yaklaşık 60.000 üye kaybetti.

İktidar partisi kısa süre önce, en önemlileri geçen Temmuz ayında eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın istifa etmesi ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifası olmak üzere bir dizi istifaya tanık oldu.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close