DünyaEKONOMIHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Katar yine Arap ülkelerini provoke edip,Erdoğan’a 7 milyar dolar ödemektedir…

GCC’nin Riyad’daki zirvesine birkaç gün kala Katar, 7 milyar dolar değerinde tekrar Türkiye’ye yatırım yaptığını, geçtiğimiz yıl 10 milyar dolar değerinde büyük bir yatırım vaadi yapıldıktan sonra, emlak ve takas alanlarında yoğunlaşacağını açıkladı.

Anadolu Ajansı’na konuşan QFC İcra Kurulu Başkanı Yusuf Mohammad Al-Jaidah, Doha’nın geçen yıl Türkiye’deki en büyük yabancı paya sahip olduğunu ve Doha’nın Türkiye’deki yatırımlarını bankacılığa değil devam edeceğini vurguladığını söyledi. Ama aynı zamanda emlak sektöründe.

Katar’ın geçen yıl Türkiye’ye verdiği sözü, yüzde 35’i tamamlanmış 10 milyar dolarlık yatırım yapması. Türkiye’de 7 milyar dolarlık yeni yatırımlar var” dedi. Yatırımların iki ülke arasındaki iyi siyasi ilişkilerin sonucu olduğunu söyledi.

Katar yetkilisinin Türkiye’nin Avrupa’ya açılan bir kapı olduğunu, Malezya’nın Asya’ya açılan bir kapı olduğunu ve Katar’ın Afrika ve Orta Doğu’ya açılan bir kapı olduğunu ve bu üç ülkenin İslami finansmanı gelişmiş bir aşamaya taşıyabileceğini vurguladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar’a yaptığı ziyaret, geçen ay, ekonomik ve mali nitelikte hâkim olan çeşitli alanlarda birçok yeni anlaşmanın imzalanmasına neden oldu, Ziyaret, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Mali Ofisi ile QFC arasındaki bir mutabakat zaptı dahil yedi anlaşmanın imzalanmasını içeriyordu.

Terörizm, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn ile mücadeleye çağrı yapan Arap Dörtlüsü ülkeleri, teröre verdiği destek ve tüm rejimlerle olan ilişkileri nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İranlı lider Ali Khamenei ile Katar’la ilişkileri kopardı.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close