HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

İmamOğlu,Turgay Güler’e “Kalbim temiz bir kardeşim, kendimden hiç şüphem yok.”açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığına aday gösterilen Ekrem İmamoğlu, dün TV kanalında Turgay Güler’e yorum yaptı. İmam Oğlu, “Kalbim temiz bir kardeşim, kendimden hiç şüphem yok.” Gafil avlayacağım’ diyen kişi, avlandı” dedi.

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, dün seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy Madenler Meydanı’nı ziyaret etti.

İstanbul’un birçok alanda ihmal edildiğini belirten İmamoğlu, “İstanbul’un genelindeki ihmaller ya da şehre dönük yapılan ihanetler, Çekmeköy’ü de etkiliyor. En son aldığım üzücü haber de askeri alanı imara açıyorlar. Şimdi biz askeri alanları da imara açarsak, boşlukları konutlarla doldurursak, bu kente ihanet etmeye devam ederiz” şeklinde konuştu.

AK Partili rakibi Binali Yıldırım’ın “Şu sınıfta 80 kişi var” şeklindeki eleştirisine tepki gösteren İmamoğlu, “Vallahi ben çözemedim. Ulaşıma indirimler yaptık. Bir gün veya iki gün sonra Adalar’ı ziyaret ederken, ‘Adalar’da oturanlara vapur seferleri bedava” demiş. Hadi onu geçtik, ya arkadaş elini tutan mı var? Şu anda İBB’yi ben mi yönetiyorum. Bunları tek tek yapsana. Bakın arkadaşlar, vaat göreve talip olanlardan verilir. Yönetenler, vaat vermez yapar. Bu samimiyetsizliktir” dedi.

Televizyon programının katıldığı önceki gece, , sık sık sözü kesilen İmamoğluİmam Oğlu, “Tezahürat yaparken sesim düzeliyor.  Dün akşam ki karıştırmadı. Sohbet ettik. Ben size ne dedim? Kötü söz sahibine aittir. Sabrın sonu selamettir. O zannetti ki, ‘Ben onu gafil avlayacağım’. Ama benim kalbim temiz kardeşim. Kendimden şüphem yok ki. ‘Gafil avlayacağım’ diyen kişi, avlandı. Bir daha davet etsin, bir daha giderim. Ben, herkesle konuşurum ve anlaşmaya çalışırım” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Akşener’e konuşan İmamoğlu, “Beni bügün ablam, en iyi parti Meral Akşener başkanını onurlandırdım” dedi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close