DünyaHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

İhvancı’nın videosu, para kaçakçılığı Türkiye’den onlara görülmektedir… “Aşağıdaki videoyu izleyin”.

Müslüman Kardeşler hücresinde kaçakçılık parası ve Türkiye üzerinden güvenlik şüphelileri tarafından tutuklanan unsurlardan biri olan Usame Abdel-Razeq el-Madbouli, kaçakçılık operasyonlarının ayrıntılarını açıkladı.

El-Madbouli, Türkiye’de yaşayan ve onunla birlikte çalıştığı bazı malları ve döviz alış verişini ve yasadışı göçü ve evrakları ve mektupları Türkiye’ye kaçan Kardeşlik unsurlarına ve liderlerine teslim etmek için Müslüman Kardeşler hücresinin üyelerinden biri olan Yaser Al-Zanati’yi tanımladığını söyledi.


Kendisiyle Kardeşlik arasındaki ilişkiden sonra, Yasser Zanati’nin, Türkiye’de kaçakçılık ve Türkiye’de güvenlik ve yargı için gerekli olan Kardeşlik unsurlarının Türkiye’de kaçakçılık alanında çalışması ve Türkiye’de yaşayan liderlerin ve Kardeşlik öğelerinin faaliyetlerinde Yasser Zanati’ye yardım ettiğini belirtti. suçlu.

El-Madbouli, Müslüman Kardeşler liderlerinin bu faaliyetlerden ve kaçakçılığın amacının, Mısır ve Türkiye’de bulunan Brotherhood unsurlarına fon sağlamak, kovuşturma işlemlerinin Mısır üzerinden kaçmak ve Avrupa ülkelerinden hücre yoluyla Türkiye’ye sızmak ve bir dizi terörist operasyonu yürütmek için maddi destek sağlamak olduğunu öğrendiğini açıkladı.


Mısır İçişleri Bakanlığı, Türkiye’deki Brotherhood liderlerinin, yurtdışında döviz ticareti yapmayı ve bazı Avrupa ülkelerine güvenlik için gerekli olan Brotherhood unsurlarını Türkiye’de kaçakçılığını ve Türkiye’de güvenlik operasyonları için örgüt elemanlarına maddi destek sağlamayı amaçlayan üç gizli ağ kurmak için hazırladığı bir planı ortaya koydu.

Bu ağların ve hücrelerin, ülkedeki bazı şirketlerin yönetimine dayanan bir dizi ihvancılar unsuruyla işbirliği içinde çalıştıklarını, organizasyonun yararına faaliyetlerini finanse etmek için bir perde aldıklarını belirtti.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close