HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

“Her 8 mahkum için bir maske”. Muhalefetteki bir parlamenter Erdoğan’ın cezaevlerinde Coronavirüs’ün prosedürlerini ortaya koyuyor..!

Kürt Demokratik Halk Partisi Türk parlamentosu Feleknas Uca, Erdoğan başkanlığındaki Türk hükümetinin hapishanelerde Corona salgınının yayılmasıyla mücadele eylemlerine ilişkin şok edici bir sürpriz yaptığını açıkladı.

Cezaevi idaresinin, her biri cezaevi yetkilileri ve personeli ile temas sırasında dönüşümlü olarak giyilen her sekiz mahkum için bir namlu dağıttığını vurguladı.

Uca, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Abdul Hamid Gül’e, özellikle Bayburt gözaltı merkezindeki her sekiz mahkum için bir namlu dağıtarak ortaya çıkan yeni Corona virüsü ile mücadele etmek için hapishanelerde alınan ihtiyati tedbirler hakkında bir sorgulama talebi sundu.

Türk gazetesi “Bold Media”, Uca’nın hapishanelerde Corona virüsünün patlak vermesiyle mücadele etmek için alınan önlemlerin felaketini açıkladığını ve bir felaket olarak nitelendirdiğini ve Bayport hapishane olayını sorgulamasında alıntı yaptığını söyledi.

Uca, Bayport Hapishanesinde Coronavirüs’ün patlak vermesine rağmen, hücrelerin ve hapishane odalarının düzenli olarak dezenfekte edilmediğini, cezaevi personelinin mahkumlarla doğrudan temas halinde olduğunu ve tutuklulara hiçbir maske verilmediğini açıkladı.

Uca ayrıca cezaevi içindeki fahiş fiyatlarla hijyen ve dezenfeksiyon malzemelerinin satışını açıkladı ve tutuklulara yiyecek servisi yapılırken hijyen kurallarına uyulmadı ve idare iki aydan fazla bir süre banyo yapmak için su sağlamadı.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close