EKONOMIHaberHAYATMULTIMEDYATÜRKIYE

Hava şartları nedeniyle hamsi 3 günde fiyatını 5’e katladı…

Hava sıcaklığının Doğu Karadeniz sahil kesiminde 14-16 dereceye kadar düşmesi ve denizlerde fırtınanın olması balıkçı tezgahlarını olumsuz etkiledi.

Trabzon’da tezgahlarda 3 gün önce kilosu 5-10 TL arasında satılan hamsi bugün itibariyle fiyatını neredeyse 5 katlayarak 25 TL’ye satılmaya başlandı.

Balıkçılar havaların soğuk gitmesi durumunda hem hamsinin hem de diğer balık çeşitlerinin bol olacağını düşünüyor.

Balığın az olmasından dolayı çoğu balıkçı esnafının tezgahlarını açmadığı gözlenirken, balıkçılardan Serdar Korkmaz bu sezon ilk kez hamsinin kilosu 25 TL’ye çıktığını söyledi. Korkmaz, “Hava sıcaklığı düştü inşallah bundan sonra deniz suyu soğudukça inşallah hamsi de bol olacak.

Trabzon’da bazı tekneler hava muhalefeti nedeniyle denize açılamadığından dolayı tezgahlarımızdaki hamsi de İstanbul’dan geldi.

Gelen hamsi de çok güzel ve canlı ancak fiyatı biraz pahalı. Dolayısıyla az geldiği için de fiyatı pahalı kilosunu 25 TL’ye veriyoruz.

İki gün önce 7,5-10 TL’ye satıyorduk. Bir ara bol geldiği için fiyatı 5 TL’ye kadar bile düşmüştü. Dolayısıyla 3 gün sonra fiyatı 5 katına kadar çıktı diyebiliriz.

İnşallah havaların soğumasıyla birlikte hamsi kendini gösterecektir” dedi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close