DünyaHaberHAYATSAVUNMATÜRKIYE

Erdoğan’ın Libya’daki paralı askerleri “tabutlarda” dönmeye başlamaktadır…

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Libya’da savaşmak için gönüllü olan altı Suriyeli Türk yanlısı militanın burada öldüğünü ve 18 yaşından küçük bir çocuğun cesedinin geri döndüğünü belirtti.

Gözlemevi Cuma günü yayınlanan bir raporda, “Libya’da” Ulusal Ordu “gruplarından savaşmaya gönüllü olan Suriyeli paralı askerlerin cesetleri hala tahta kutulardan geliyor.”

Gözlemevi, Türkiye’ye sadık “Al-Mu’tasim Tugayı” ndan bir savaşçının cesedinin Cuma günü Suriye’ye geldiğini ve Halep’in kuzey kırsalındaki Al-Bab şehrine gömüldüğünü belirtti.

9 Ocak’ta Suriye örgütü, bir savaşçının cesedinin “Sultan Murad” ekibinin saflarına gelişini izledi. “Güvenilir” kaynaklar, 18 yaşından küçük olmayan bir minör olduğunu ve yaklaşık bir hafta önce diğer unsurlarla öldürüldüğünü doğruladı.

Gözlemevi, Türk yanlısı militanların sayısının “Levant Lejyonu’nun ilk partisine 250’den fazla savaşçının gelmesinden sonra 1.250’den fazla olduğunu ve” 2.000 kişinin taşınmaya hazırlandığını “belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya’nın başkenti Trablus’a Mareşal Halife Haftar güçlerinin saldırısına yanıt veren Fayez al-Sarraj liderliğindeki Libya mutabakat hükümetini destekliyor.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close