DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Erdoğan ve El Sarraj Türkiye’de bir toplantı yapmaktadırlar…

Bugün Pazar günü, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Libya Anlaşma Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez al-Sarraj ile İstanbul’da bir toplantı yaptı. Resmi Anadolu haber ajansına göre, kapalı toplantı İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nın başkanlık ofisinde yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

Cumhurbaşkanlığı tarafından toplantının içeriği hakkında henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Toplantı, Libya Ulusal Ordusu denilen kuvvetler ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus mevkidaşı Vladimir Putin tarafından geçen Çarşamba günü aranan uzlaşma kuvvetleri arasında Cumartesi / Pazar gece yarısı ateşkesin ardından gerçekleşti.

Ancak Libya’daki çatışmanın her iki tarafı da ateşkesin ihlaliyle suçlandı.

Libya kabileleri, belediyeler ve sosyal konseylerin askeri müdahaleyi kınarken, Libya kabileleri, belediyeler ve sosyal meclislerin Türk müdahalesine son vermeye çağırırken, binlerce Libya’nın doğu ve güney bölgelerindeki şehirlerde gösteri yaptığını, Türkiye askeri güçlerini Libya’ya göndermeyi reddettiğini ve uluslararası toplumu Arap müdahalelerine kınamaya çağırdığını belirtti. Libya’daki Türkler, terörizme karşı savaşında Libya ordusuna desteklerini vurguladılar.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close