DünyaHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Erdoğan, Suriye kaosunun Libya’ya transferini tehdit eder…

Erdoğan, oyunun ana oyuncusu olduğu için Suriye’deki oyunun kurallarının farkında, Suriye halkının 9 yıldır katlandığı ve göz kapağının ona sahip olduğu her türlü felaket ve trajedi tüm elleriyle geçti.

Daha da kötüsü, Türkiye, Erdoğan’ın istihbaratının gözetiminde, dünyanın her yerinden gelen binlerce terörist için bir geçiş noktasıydı ve bir saat Erdoğan bunu reddetti. Herkes merak edecek, Tüm bu teröristleri nereden geçiyorsunuz? Herhangi bir havaalanı üzerinden ve herhangi bir kampta eğitim?

Erdoğan’ın bu felaketteki profesyonelliği ve güçlerinin Suriye topraklarına girmesi, on binlerce insanın yerinden edilmesine ve yüzlerce kişinin öldürülmesine yol açtığı için, bu kaosun Libya’ya aktarılması için tamamen hazır, uluslararası toplumun yüksek sesle tehdit ettiği şey bu.

Erdoğan, bu hafta Trablus Havalimanı’na Haftar’ın güçlerine atfedilen roket saldırılarının “barışı ve kan dökülmesini ve gözyaşlarını destekleyenleri” gösterdiğini söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: “Uluslararası toplumun Suriye’de yaptığı hataları yapmayacağını umuyoruz.”

Büyük güçler, lider Muammer Kaddafi’nin öldürülmesinin ardından yıllar süren karmaşadan sonra son haftalarda Libya’daki çatışmaya siyasi bir çözüm bulma çabalarını güçlendirdiler.

Sonuç olarak, Türk cumhurbaşkanının tezi, kendisi ve güçleri Libya meselesine müdahale ettikçe özetlenebilir ve iki anlaşmayı akdedip deniz sınırlarını çizip istediklerini yapabilir ya da Akdeniz’i vuracak olan Suriye kaosunun da bir araya geleceği ve bu durumda bir bütün olarak Avrupa’yı vuracağı yönündedir.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close