DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

El Mesmari’nin, Türkiye ve Katar’ı rezil ettiği ortaya çıkmaktadır…

Libya Ulusal Ordusu sözcüsü Perşembe günü yaptığı açıklamada, LONDRA (Reuters) – Libya’da, terör örgütleriyle orduya karşı Trablus savaşında mücadele eden Türk birlikleri olduğunu söyledi.

Mesmari, Sky News Arabia ile yaptığı röportajda, “Türk memurları, Libya’daki terörist militanların yararına toprak savaşları yapıyor” dedi.

“Trablus Savaşı’nda aşırılık yanlısı gruplara ve uluslararası topluluğa karşı sözlerini söylemek için Türk ve Katar müdahalesine dair çeşitli kanıtlar sunduk” dedi.

El-Mesmari, Libya ordusunun Nisan ayından bu yana kurtuluş operasyonlarının bir parçası olarak Trablus milislerini kısmaya devam ederken, silahlı gruplar ve terörist milislerin “umutsuzca silahlı kuvvetlerin çabalarını dağıtmaya çalıştıklarını” söyledi.

El Mesmari, “Terörizmin silahlı örgütlerden devlet terörizmine geçişine tanık oluyoruz ve Libya’daki terörizmin küresel güvenliği tehdit ettiği konusunda daha büyük bir uluslararası farkındalık var” dedi.

“Aşırılık yanlısı gruplara karşı mücadelede kritik bir aşamadayız ve uluslararası toplumun terörle mücadelede LNA’yı desteklemesi gerekiyor.”

El Masari, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun yapılacağı New York’taki toplantının, Libya’daki siyasi izin gruplara karşı savaştan ayrılma ihtiyacını vurguladığını ve “Libya’daki durumun gerçek bir tanımını yapma” ihtiyacını vurguladığını belirtti.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close