DünyaEKONOMIHaberHAYATMULTIMEDYAPOLITIKATÜRKIYE

Corona Türk işçilerin yaralarını derinleştiriyor ve Erdoğan hükümeti bunu görmezden gelmektedir…

Türk Esnaf Sendikası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan rejimini, ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle toplumsal izolasyonun yol açtığı az sayıda yolcu nedeniyle taksi ve taksi şoförlerine gerekli desteği sağlamaya çağırdı (Covid-19).

Türk zırhlı şirket Coruna salgını sonrasında üretimi askıya aldı
Bu, yukarıda belirtilen birliğin başkanı Yahya Uğur tarafından yapılan ve Türk haber sitesi “T24” tarafından bildirilen basın açıklamalarında geldi.

Uğur yaptığı açıklamada, “taksi ve taksi şoförlerinin, Coruna virüsünün yayılmasını önlemek için hükümetin aldığı tedbirler nedeniyle az sayıda yolcu nedeniyle zor günlerde yaşadığını” söyledi.

Virüsün yayılmasının Türkler üzerinde büyük bir etkisi olduğunu vurgulayarak, “O zaman hükümet günlük olarak çalışan ve sabit geliri olmayan sınıflara gerekli desteği sağlamalıdır.”

Uğur, “Türkiye’de bu kategorilerden en fazla etkilenen otobüs ve taksi şoförleri, otobüs yolcularının sayısı% 65 ve taksi yolcularının% 70 oranında azalmasından sonra.”

Yetkili, “Bu düşüşün ışığında, geçim kaynakları ve aileleri için gerekli fonları sağlayamadıklarını ve durum olduğu gibi devam ederse, sigorta primlerini ödemek için para bulamayacaklarını açıkladı.”

Uğur, “Sonra Türk hükümetini, Corona krizinin yankılarının kötüleşmemesi ve ekonomik, sağlık ve toplumsal bir felaket haline gelmemesi için bu tür gruplara gerekli desteği sağlamaya çağırıyoruz.” Virüs, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan rejiminin ekonomik politikalarının bozulmasından muzdarip Türklerin acısını daha da şiddetlendirdi.

İnşaat alanında çalışan bazı Türk sendikaları, Erdoğan’ın rejiminin, virüsün işçiler arasında yayılmasını önlemek için 3 hafta boyunca şantiyelerde çalışmayı durdurmasını ve işçilerin masraf ve giderlerini sağlamasını istedi.

Pazartesi akşamı geç saatlerde Türkiye Sağlık Bakanı Fakhruddin Kuja, son 24 saat içinde 7 ölüm kaydedildikten sonra yeni Corona virüsü (Covid-19) nedeniyle ölüm sayısının 37’ye yükselirken, 239 yeni vaka kaydedildikten sonra enfeksiyonlar 1529’a yükseldiğini açıkladı.

Corona virüsü ile ilk enfeksiyon Türkiye’de 10 Mart’ta kaydedildi.

Aynı gün Türk bakan, virüsün ülke geneline yayıldığını ve enfeksiyon ve ölümlerin, Sağlık Bakanlığı’nın bilimsel komitesinin toplantısından sonra yaptığı açıklamalara göre sürekli arttığını kabul etti.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close