DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Alındıktan bir gün sonra .. Türk uçakları Libya’da 4 sivil’i öldürdü…

Libya’daki durumla ilgili uluslararası raporlara göre, Nisan ayından bu yana Batı Libya’daki savaşta 1000’den fazla sivil öldürüldü. ”

Salı günü öldürülen Türk acımasız uçakları, bombalama sırasında dört silahsız sivil, Batı Libya’daki Gharyan kenti yakınlarındaki parmaklık alanlarındaki işyerlerini hedef aldı.


Libya ordusunun “Onurlu Operasyon Odası” medya merkezi, “Türk subaylarının öncülüğünü yaptığı ve Wefaq Hükümeti güçlerinin kullandığı Türk savaş uçakları, El-Asabaa kentini Gharyan’dan yaklaşık 25 kilometre ve Trablus’tan 120 kilometre uzakta” ilan etti. Depodaki görev istasyonlarında bulunan dört çalışan öldürüldü. ”

Açıklamada, bombardımanın “Batı bölgesi hava sahasını kontrol etmek için Libya Hava Kuvvetleri ‘nin açıklanmasının ardından birkaç gün duraklatılmasının ve Misrata ve Zuwara havaalanlarındaki dronların ve kontrol odalarının imha edilmesinin ardından Wefaq kuvvetlerinin askeri teçhizat ve silah ve dronların alındığına dair bir işaretin geldiğini belirtti. Türkiye’den yeni. “

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close