DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Al-Massmari: El Kaide, Katar ve Türkiye arasındaki temasları izlenmektedir…

Libya Ulusal Ordusu sözcüsü Binbaşı General Ahmed El Mesmari Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ordunun terör örgütü “El Kaide”, Katar ve Türkiye unsurları arasındaki telefon görüşmelerini izlediğini söyledi.

El-Mismari düzenlediği basın toplantısında, Katar, Türkiye ve Libya’daki terör liderlerinin Misurata’daki Libya hava kuvvetleri tarafından düzenlenen baskınlar sonrasında yoğun temaslarda bulunduğunu söyledi.

Bir Libya ordusu sözcüsü, Tripoli milislerinin suçlarıyla ilgili yargıya delil sağladığını söyledi.


El-Mismari, Misurata kentindeki terörist milislerin katılımı nedeniyle Hava Koleji’ni hedef aldığını, silahlı kuvvetlere tehdit oluşturan herhangi bir alanın terörizmle ilgili küresel savaş operasyonlarına doğrudan katılacağını vurguladı.

Basın toplantısının başlangıcında, El-Mismari, 2016 yılında Acaristan bölgesini ve merkez bölgesini işgal ettikleri ve orada Genel Komutanlık tarafından izlenen çok sayıda suç işlediklerini belirttikleri 2016’daki “Bingazi isyancıları” militanlarının işlediği korkunç suçları hatırlattı.

Bu suçlar Libya ve uluslararası hukuk uyarınca cezalandırılıyor ve tüm failler ve kışkırtıcılar bizim için kanıt ve gerçeklerle biliniyor. ”

Bu korkunç suçların faillerinin şimdi Trablus milisleriyle savaşmakta olduğuna dikkat çekti.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close