EKONOMIHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

ABD’nın vatandaşlarını Türkiye’ye seyahat etmekten uyarmaktadır…

ABD, vatandaşlarını Türkiye’ye giderken daha fazla dikkat göstermeleri, terör ve keyfi tutuklama konusunda uyarmaları yönünde çağrıda bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, terörist grupların Türkiye’de saldırı planlamayı sürdürdüğünü ve güvenlik güçlerinin ABD vatandaşları da dahil olmak üzere siyasi olarak motive edilmiş görünen az ya da gizli delillere dayanarak on binlerce kişiyi gözaltına aldıklarını söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan siyasi muhalefeti bastırıyor ve polis, 2016’da Erdoğan’ın sahte bir askeri darbe için suçladığı silahlı Kürdistan İşçi Partisi (PKK) ve dini muhalefet hareketi Fethullah Gülen gibi gruplarla bağlantıları olduğunu iddia ettiği için on binlerce insanı tutukladı.


Dışişleri Bakanlığı, vatandaşların Suriye ya da Irak sınırlarına yakın bölgelere seyahat etmemesi gerektiğini ve Diyarbakır, Mardin ve Gaziantep de dahil olmak üzere başta Kürt güneydoğusundaki 14 ilde yapılacak gezileri yeniden değerlendirdiklerini söyledi.

Erdoğan hükümeti bu yılın başlarında yerel seçimlerde sandalye kazandıktan sonra birkaç belediye başkanını değiştirdiği için Güneydoğu Türkiye daha yaygın.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close