EKONOMIHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

30 gün içinde%30 .. Türkiye, yarın doğal gaz fiyatlarını artıracak…

Eylül ayının ilk günü yarından başlayarak, Türkiye rejimi benzer bir artıştan bir ay sonra doğal gaz fiyatlarına% 15’lik yeni bir artış uygulamaya hazırlanıyor.

Yeni Çeçen gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın hükümeti, Ağustos’un başında doğal gazı artıran bir artış getirdikten sonra, doğalgaz fiyatlarına% 14,9 oranında doğal gaz fiyatlarında yeni bir artış empoze etmeye hazır olduğunu açıkladı Sadece yaklaşık 30 günde% 30. “
Gazete, “Bu artışlar, hükümetin çalışanlara ve işçilere verdiği artışın% 4’ü geçmediği bir zamanda gerçekleşti, ikinci kez bir ayda doğal gazda% 15’lik bir artış yapıldı.”

Ağustos ayının başında, Türkiye Petrol ve Doğal Gaz Şirketi “Butash” ifadesinde, sanayi bölgelerinde kullanılan gaz fiyatlarının% 13,73, konut alanlarında kullanılan gaz fiyatlarının% 14,97 oranında artarken, doğal gaz fiyatında yeni artışlar getirildi.

Ağustos ayının başından itibaren.
İnternet sitesine göre (Active Haber) yapılan açıklamada, doğal gazın konut tüketicilerine yıllık ortalama 300 bin santimetre küpü aşan endüstriyel tüketicilere satış fiyatlarının ve resmi sanayi alanlarının satış fiyatlarındaki artışa ek olarak ortalama% 14.97 oranında bir artış olduğu belirtildi.

Sıkıştırılmış doğal gaz üretmek için doğal gaz kullananlar ortalama% 13.73’tür.

Erdoğan liderliğindeki Adalet ve Kalkınma Hükümeti, ekonominin yaşadığı korkunç koşulların iyileştirilmesi bahanesiyle elektrik fiyatlarındaki artışta rekor kırdı, son 16 yıldaki artışın% 307, “Yeni Çağ” gazetesine göre Türkiye, ülkeler arasında ilk oldu OECD, enerji faturalarında artışlar empoze ediyor.

İzmir Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun istatistikleri, elektrik, gaz ve yakıt dahil olmak üzere enerji fiyatlarının son 16 yılda üç katına çıktığını ve 2009’dan beri faturalarda saklanan dağıtım ücretlerinin beş kat arttığını ortaya koydu.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close