DünyaHaberHAYATSAVUNMATÜRKIYE

Türkiye Ukraynalı uçakları´nın yardımıyla ,Trablus’u yok etti…

Mareşal Khalifa Hafter başkanlığındaki Libya Ulusal Ordusu kuvvetlerinin elindeki Türk paralı askerlerinin art arda yenilgileri, Libya’daki Recep Tayyip Erdoğan’ın şüpheli ilişkileri nedeniyle Arap ülkesine müdahale eden Türkiye’de daha fazla zarara neden oldu.

Libya Ulusal Ordusu tarafından, herhangi bir Türk gemisinin veya uçağının hedef alındığının ve bir Türk vatandaşının tutuklanmasının, Erdoğan’ın ellerinde, Batı Libya’ya ulaşmak için yalnızca kötü amaçlı bir yol bulduğunu belirten teröristlerin ellerinin ellerinde ilan edilmesi, Ukrayna’nın havayollarını Batı Libya’ya silah, uçak ve savaşçı göndermek için kullanmak, Savaşı başlatmak ve Arap ülkesinde kaos yaymak için.

Uçağın uçağı, Al-Wefaq kardeşlerinin hükümeti tarafından silah ve uçakta sağlandı ve Erdoğan’ın, Ukrayna’dan 6 Temmuz’da yayınlanan ve sosyal medya aracılığıyla Ukrayna Hava Yolları’nın askeri teçhizata aktardığı bilgileri yayınladığı ve sosyal medya yoluyla dolaştığı açıklandı. , “Gözlemevi” gazetesine göre Libya.

Raporlar ve bilgiler, Türkiye’nin Espenoga Uluslararası Havaalanı ile Ukrayna’daki SkyAviatrans havaalanı arasında seyahat etmek için Libya’daki Misurata Uluslararası Havaalanı’nda uçak da dahil olmak üzere Türk teçhizatını indirmek için Türkiye’nin bir Ilyushin IL-76 uçağı kullandığını doğruladı.

Ukrayna uydu güzergahındaki uluslararası trafik raporları, “KTR 7220” uçuşunun, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan SkyAviatrans şirketi aracılığıyla Türkiye ile Libya arasında 03:07 – 06:07 arasında başladığını ortaya koydu.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close