DünyaEKONOMIHaberHAYATPOLITIKA

Trump,Tamim’e söyledi ki : Sizin paranızı bize vermelisiniz …

Başarısız Doha grubunun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarısızlığının yeni bir onaylamasında ve barizinin teröre destek olarak imajını yıkmaya çalıştığını belirten Tameem bin Hamad’ı, Katar halkının parasını daha da zorlaştırması, Hamdine’in Batı’yı kazanmak için birçok Amerikan kuvvetinin üssüne ev sahipliği yapması ve utandırması.

ABD Hazine Sekreteri tarafından Katar delegasyonunun kararmış bir başkanla yaptığı Pazartesi günü Washington’daki bir akşam yemeğinde Başkan Donald Trump, Orta Doğu’daki ABD Merkez Komutanlığı merkezini barındıran askeri hava üssünün ev sahibi olmasını sağlamak için küçük prens’i alay etti. Para yok

Trump, küçük prense daha fazla ABD askerine ev sahipliği yapmak için anavatanı pahasına askeri üssünü genişlettiği için teşekkür etti.

Trump, akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, “Siz büyük bir müttefiksiniz, bize harika bir askeri tesis (El-Kaide üssü) ve insanların uzun süredir görmediği bir askeri havaalanı konusunda yardım etti.” Dedi.

Trump, Tameem’e, “Anladığım kadarıyla, 8 milyar dolarlık yatırım yapıldı ve Tanrı’ya şükürler olsun, çoğumuz sizin paranızdı,” dedi.

Ocak 2019’da, ABD ve Katar, inisiyatifi sunan Doha pahasına şu anda yaklaşık 11.000 ABD askeri personeline ev sahipliği yapan Al-Qadeer’in üssünde Katar makamlarını genişletmeyi kabul etti.

Orta Doğu’daki en büyük ABD askeri üssü olan Al-Jadeed, bölgedeki hava kuvvetleri operasyonlarının başlatılması için kilit bir merkezdir ve aynı zamanda Katar’ın Körfez krizini güçlendirmek istediği iki ülke arasındaki en önemli bağlardan biridir ve Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır ile olan farklılıklarından biridir.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close