DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Libya ordusu Mart’ta Türk uçağını düşürdü ve Hafter’a yakında karar verilmektedir…

Albay Muammer Kaddafi rejiminin düşmesini takiben Libya’daki istikrarsızlık yıllarında Türkiye terörist kollarını genişletti ve kaosunu sürdürmek ve bu Arap ülkesinin kaynaklarından faydalanmak için özellikle başkent Trablus’taki Müslüman Kardeşler’den takipçilerini topladı.

Mareşal Khalifa Hafter liderliğindeki Ulusal Ordu tarafından.

Libya Ulusal Ordusu kuvvetleri, çölün ortasındaki El-Jafra havaalanının kuzeyindeki bir Türk uçağını düşürdü ve geçtiğimiz Nisan ayında Batı Libya’da Tufan el-Karama Operasyonunun başlamasından bu yana Libya ordusu tarafından düşürülen yedi Türk uçağına katıldı.


Karama Operasyon Odası” nın medya merkezi, resmi sitesinde yayınlanan “Facebook” un açıklamasında Perşembe günü yaptığı açıklamada, hava savunmasının bir Türk uçağını düşürdüğü “uzlaşma güçleri” nin El-Jafra bölgesindeki silahlı kuvvetleri hedef almaya çalıştığını söyledi.

Temsilciler Meclisi Başkanı Akila Saleh, Libya’nın yıllardır Türkiye ve Müslüman Kardeşler tarafından uluslararası bir komploya maruz kaldığını, Perşembe günü yayınlanan bir televizyon röportajında ​​Müslüman Kardeşler’in başkanlık konseyinin bir anıtı olduğunu söyledi.


Çarşamba akşamı yayınlanan bir konuşmada, Libya komutanı Mareşal Khalifeh Hafter, Libya kuvvetlerinin Trablus’ta kazanan terörizme yakın olduklarını doğruladı: Başkentin eteklerinde görev yapan askerler, görevlendirilmemiş subaylar ve ordu subayları için yaptığı konuşmada, Onları terörizm ve silahlı çetelerden kurtarmak için sermayeye doğru.

4 Nisan’da, Libya ordusu kuvvetleri, Trablus ve Batı Libya kentlerini milislerin ve silahlı grupların tutuklanmasından kurtarmak için Tufan el-Karama Operasyonunu başlattı.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close