DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

Kıbrıs Türk işgali .. 45 yıl yağma ve zorbalık zamanı içindeydi…

Filistin’deki Siyonistler, Bağdat’taki Tatarlar, Orta Afrika’daki Avrupalılar, Kıbrıs’taki Türkler .. Mesleğin birçok adı, uygulaması, suçu, politikası ve hedefi var: halkın ezilmesi, kötüye kullanılması, topraklarının tecavüzü ve mallarının yağmalanması.

Bu durum, Kıbrıslı devletin, 1974’teki Türk kardeşlerin manevi babası olan 1974 – 2011 yıllarında, erkek kardeşlerinin Nagip’in yaşına kadar olan, erkek kardeşlerin manevi babası Necmettin Erbakan’ın (1926 – 2011) değişmediği başarılı Türk emellerinin sonucudur.

Doğal zenginliklerini doğal gazdan elde etmek amacıyla adadaki durumu alevlendirmeye çalışan Recep Tayyip Erdoğan.

Neredeyse otuz yıl önce bağımsızlığından bu yana, Kıbrıs Rum halkını bir araya getiren Rum çoğunluğu ile birlikte olan Türk topluluğu, 1914’te İngiltere’ye kiralanmadan önce üç yüzyıldan fazla bir süredir (1570-1788) Ankara’nın Türk bayrağı olmuştur.

Türkiye, Avrupa’nın hasta adamı iken, 1923’te Londra Hükümeti tarafından resmi olarak ilhak edildi.

Türk hükümeti, Ege Denizi’ndeki gerilimi, daha fazla tırmanmaya iterek ve 1974’ten bu yana işgal edilen kuzey Kıbrıs’taki asker sayısını artırma isteğini vurgulayarak sürdürmeye çalışıyor.

Ankara, Kıbrıs kıyılarındaki gaz ve petrol araştırma faaliyetlerini tercüme ediyor. Akdeniz’deki gerilimi körükleyen uluslararası ailenin uyarıları.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close