DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

İmama Hatip okulundan mezun olanlar “devrimci muhafız” haline getirildi…

Son yapılan belediye seçimlerinin sonucu ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın en önemli şehirlere kaybedilmesi sıradan bir olay değildi, sokaktaki popülerliğinin kapsamını ve Türklerin şimdi diktatörden kurtulma fırsatını aradıklarını ortaya koydu.

Ankara hırsızı ordu liderliğinde işten çıkarmalar ile karşı karşıya kaldı ve onu korumanın bir yolunu bulmaya çalıştı, İran gibi “Devrim Muhafızları” nın çekirdeği olarak kurduğu İmam Hatip’in okullarından ordunun içinde “cepler” veya “beşinci sütun” üretimine yöneldi.

Erdoğan, Türk ordusunun liderlerini görevden alma, Temmuz 2016 darbesinden yararlanma politikasını bırakmadı ve yüzlerce hapis cezasına çarptırıldı, orduyu parçalara ayırdı ve yetkisi önünde secde edenlere pozisyon vermeyi hedefledi.

Erdoğan, Türk ordusunun muharebe doktrinini devirmeyi ve tahtını koruyacak bir araç haline getirmeyi hedefliyor.Tam Hatip’in askeri kuruluşunu kontrol etme mezunları üzerine güvenerek görevi yerine getirmek için daha iyi bir beyin yıkama politikası bulamadı.

Öte yandan, hükümet ve adalet ve kalkınma resmi liderleri, ordudaki din okullarının ve üniversitelerin çalışanlarının varlığını güçlendirmek için geleneksel üniversitelerin çalışanlarını şeytanlaştırma eğilimini ortaya koymaya başlamıştır.

2019’daki Versace gazetesine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mohammad Ouzhasaki, “Devlete ihanet edenlerin çoğu, üniversite mezunları ve ülke dışından Türkiye devletine karşı çalışıyorlar. Devletin, ilköğretim, hazırlık ve ortaöğretimde ve üniversitelerde yurtdışında ve ülkeye yerleşmek için milyonlarca ülke harcadığı için üzgünüm.

Bu acımasız vahşiler neden bu okullardan mezun oluyorlar? Allah’a şükür, İmam Hatip okullarının gençleri iyi çalışıyor, geleceklerine bakıyorlar, ülkelerini seviyorlar ve milletlerine hizmet etmek istiyorlar.

Malik Ghazi belediyesinde bir İmam Hatip okulunun açılışında Ozaksky, İmam Hatip’in öğretmenlerinin aşırılıkçılığa karşı durduğunu ve okul yayınlarının bu alanlarda belediyelerde cami imamlarına dağıtıldığını, bu nedenle okulun kırsal alanlarda ideolojik ve ideolojik bir omurgaya sahip olduğunu söyledi.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close