DünyaEKONOMIHaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Erdoğan’a yeni darbe .. Suudi Arabistan, Türk tekstil kamyonlarının girmesini önledi

Beklenen sahtekârlıklar nedeniyle gayrimenkul ve Türk mallarının yatırımı ve alımına karşı uyarının ardından, Suudi Arabistan Türkiye ekonomisinin krizini artırma yönünde yeni bir karar aldı, Türkiye tekstillerinin 15 günlüğüne girdilerini ve İngiltere’nin girişlerinde tonlarca tekstil taşıyan yüzlerce kamyonu durdurdu.

Bu kararın nedenlerini şu ana kadar belirtmeden, İngiltere’nin havaalanlarında Türk tekstillerini içeren paketlerin durumunu donduğu için birkaç gün önce girilmesine izin verildi.

Yeni Chag gazetesinin Perşembe günü yayınladığı rapora göre, karara veya havaalanına göre olsun, Osman Bey, Matarar ve Lalali gibi İstanbul’daki tüm ürünler için bu karar geçerli.

Yüzlerce Türk kamyonu üç günden fazla bir süredir Suudi girişlerinde beklerken, Türk makamlarına göre, girişte izin bekleyen Türk kamyon yüklerini gösteren bir video yayınlayan gazeteye göre, bu önlemlerin yalnızca Türk mallarına uygulandığı açık.

Havaalanında Türk ürünlerini içeren binlerce parselin dondurulmasıyla birlikte, aynı zamanda Suudi yönetimi tarafından birkaç gün boyunca hiçbir açıklama yapılmadığını belirten tekstil üreticileri, Türkiye’den gelen paketlerin durumunu dondurmanın yanı sıra Suudi Arabistan’a giren Türk kamyonlarının yasaklandığını, Suudi Arabistan tarafından Ankara’ya uygulanan yaptırımların bir kısmı.

Popüler ve resmi Suudi, Türkiye’nin Arap devletlerine yönelik agresif politikaları, Suriye ve Irak’ta teröre sınırsız destek ve Mısır’daki Müslüman Kardeşler’in organizasyonu, Sudan ve Libya’ya yönelik öfkelenmeye, Türkiye’yi zayıflatan Türkiye ekonomisine tepki olarak ciddi bir çağrıya dönüştü. ülkeleri.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close