HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Ekonomik kriz Erdoğan’ın sarayına kadar uzanıyor!

Türkiye Cumhurbaşkanlığı, yabancı bir modele sahip 6 lüks otomobil de dahil olmak üzere şoförleriyle birlikte 25 otomobil kiralama ihalesini açıkladı, ancak ilandan iki ay geçmesine rağmen kimse onları almak için öne çıkmadı.

Cumhuriyetçi Milletvekili Eskişehir , Otko Shakrouzar için yaptığı açıklamada, müzayedenin iptali, ekonomik krizin başkanlık sarayına ulaştığını belirterek, Türkiye’deki ekonomik krizin en belirgin göstergesi.

1 Temmuz’da sona eren ihale sırasında Cumhurbaşkanlığı, 1 Ağustos – 31 Aralık tarihleri ​​arasında 36 aylığına 19 yerli ve 6 yabancı tarzı araç dahil olmak üzere Saray’a çeşitli servisler için 25 araç kiralamak istediğini açıkladı. Temmuz 2022’den.

İhale dokümanı, modelin 2017’den az olmaması gerektiğini, yerel araçların 110.000 kilometreyi geçmemesi gerektiğini ve araçların 180 bin’i geçmemesi gerektiğini belirtti. Asgari ücretin yaklaşık yüzde 39’unun yanı sıra şoförlere yıllık takım elbise, gömlek, kravat ve ayakkabılar da veriyor.

İhale dokümanı, şoförleri ile birlikte günün her saatinde hizmet verecek olan araçların arka ve yan camlarına bir perde yerleştirilmesini öngörmüştür.

Ancak, hiçbir şirket veya kişi bu ihaleyi iki ay içinde sunmamış ve Cumhurbaşkanlığı tarafından ihalenin iptal edileceğini bildirmiştir.

Shakrouzar, ihaleyi parlamentoya devretti, Shakrouzar ise cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir kurum tarafından sunulan herhangi bir teklifin eksikliğinin sorgulanabilir olduğunu açıkladı. Shakrouzar, cumhurbaşkanlığı sarayının ihaleye başvuran olmadığını belirterek, ülkedeki en yüksek idari kuruma pazar teklifinin olmamasının bu şirketlerin yaşadığı krizi yansıttığına dikkat çekti

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close