HaberHAYATPOLITIKATÜRKIYE

Ağustos ayının başından itibaren .. Erdoğan doğalgaz fiyatlarını% 15 artırdı

Türkiye’de neredeyse bir yıldır yaşanmakta olan ekonomik kriz, şu ana kadar söndürülemeyen yangından sonra yeşil ve toprak yemekte, yalnızca iki hafta yükselen yakıt fiyatlarının ardından Türkler, Ağustos ayının ilk günü doğal gaz fiyatlarındaki yeni bir artış karşısında şaşırdı.

Sanayi bölgelerinde kullanılan gazın fiyatı% 13,73, konutlarda kullanılan gazın fiyatı% 14,97 arttı , Ağustos ayının ilk gününden itibaren.

Activ Haber web sitesine göre, doğal gazın konut tüketicilerine ortalama% 14,97 oranında satılmasının yanı sıra, doğal gazın sanayi tüketicilerine doğal gaz satış fiyatlarının artması, yıllık 300 bin metreküp tüketimini aşan doğal tüketim ve resmi sanayi ve doğal gaz üretmek için kullanılan alanlar % 13,73, bugün itibariyle uygulanacak.

Bir rekor

Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Adalet ve Kalkınma Hükümeti, ekonominin çirkin koşullarını iyileştirme bahanesiyle elektrik fiyatlarındaki artış rekorunu kırdı.Bu artışlar, son 16 yılda% 307’ye ulaştı .. Yeni Çağa göre, Türkiye ilk ülke oldu OECD ülkeleri arasında enerji faturalarında artışlar olduğu varsayılmaktadır.

İzmir Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu İstatistikleri, son 16 yılda elektrik, gaz ve yakıt gibi enerji fiyatlarının üç katına çıktığını ve 2009’dan beri faturalarda gizlenen dağıtım ücretlerinin beş kat daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

“Suzhou” gazetesine göre Türkiye, elektrik, gaz ve yakıt fiyatlarındaki değişiklikleri dikkate alarak TÜFE bazlı tüketici fiyat endeksini artıran ilk ülke oldu.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Almanya ve Japonya gibi net petrol ve doğal gaz ithalatçıları olarak bilinen ülkeler de dahil olmak üzere 36 üye ülkeye sahipken, OECD ülkeleri için elektrik fiyatlarındaki ortalama artış% 75 olmuştur.

Yakıt fiyatları

Adalet ve Kalkınma Hükümeti, 17 Temmuz ‘da, “Deccan” gazetesine göre, benzin fiyatlarında litre başına 11 kuruşluk yeni bir artışa karar verdi.

Twitter’daki yetkili, “benzin fiyatındaki artış”, “benzinte 11, dizel yakıtta 15 kuruşluk bir artış, benzin istasyonlarının fiyatlarına yansıyacak ve bugünden etkili olacak” dedi. 17 Temmuz Çarşamba

Sendikaya göre, hükümet dizel yakıtına 3, benzinde 9 kuruş vergi indirimi uygulayarak Ankara’da bir litre benzin fiyatını Ankara’da 7.16 liraya, İstanbul’da 7.08 liraya, İzmir’de ise 7.15 liraya çıkardı.

Akaryakıt fiyatlarındaki son artış, hükümetin 2 Temmuz’da benzin fiyatlarında, 27 kuruşluk bir değere zam yapması ve akaryakıt fiyatlarının, benzin fiyatının 17 kuruşluk, dizel 18 kuruşluk fiyatla yükselişine tanık olmasının ardından, dördüncü ay oldu Ardından, ay ortasında bir kez daha dizel fiyatlarında 20 ve benzin fiyatlarında da 16 puan artış yaşandı.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close