DünyaHaberHAYATPOLITIKASAVUNMATÜRKIYE

¨Akar ve Fidan Erdoğan’a hizmet etmek için`darbe yalanını´ yapmaktadır…

2016 yazında düzenlenen sözde darbenin hala pek çok karanlık yönü ile kuşatıldığı, şüpheleri ve şüpheleri olan bir kuşkusuz, neden Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişimi olaylarını araştıran komisyona General Khulosi Akar ve Türk istihbarat şefi Hakan Vidan‘ı hatırlatma komisyonu getirmedi , Bu olaylarla ilgili ifadelerini duymak için.

İsveçli İskandinav Monitörü, iddia edilen darbenin bu karanlık yönlerinin çoğunu, Akkar ve Vidan’ın rolünü ortaya çıkardı, çünkü eğer darbe aslında Erdoğan’ın varlığını istikrarsızlaştırmayı başardıysa, bu olaylar sırasında kilit rol oynayan iki kişiyi çağırmakta bir sorun vardı. Tanıklık etmek için.

Ancak olan şuydu: Erdoğan kasıtlı olarak Temsilciler Meclisi’nin bu isimlerin ifadelerini dinlemelerini, belki de bazı olayların kamuya açıklanmasından korktuğundan ya da o dönemde ortaya çıkan uyumsuzluk durumunun destekçilerine bilgi vermekten korktuğundan dolayıydı.

Erdoğan, araştırmacıların o gece ne rol oynadığını görmek için Khulusi Akar’ı dinlemelerini engelledi ve insanlara ordu komutanının dilinde olanları dinleme fırsatını reddetti.

Darbe yetkilileri o zamanlar istihbarat servisinin başını kaçıracaklarını söylediler, ancak gerçek şu ki, Hakan Fedan’ın krizin en kritik saatlerinde dini ilişkiler başkanıyla yemek yiyordu ve belki de o gece cami hoparlörleri aracılığıyla yayınlanan verileri gözden geçiriyordu.

Gücün benzersizliği
Erdoğan’ın, Othmani ve iktidarı Karakoshi’nin karşısında geçirimsiz bir engel olan Türk askeri teşkilatı tarafından engellenen iktidarı tecrit etme isteği, ülkedeki demokrasinin en son barajı olan Türk ordusunu kaldırmaya zorlandı; otoriter.

Ve yalan söyleme ipi kısa olduğu için, birbiri ardına günler pek çok ipucu ve delil, 15 Temmuz 2016’daki Türkiye’deki darbenin, Erdoğan’ın temsilcisinin saçma bir oyunundan ve istihbarat başkanı Vidane’nin ve o zamanki genelkurmay başkanı Akar’dan başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Bir yandan, bu iddia edilen darbe girişimi orduyu arındırmak ve NATO’ya sadık olan unsurları kaldırmak için kullanılıyordu, onun yerine ve partisine sadık unsurların yerini aldı.

Ayrıca, ordunun yönetimine karşı gerçek bir darbeyi güvence altına almak için rolünü sınırlamayı başardı. Zalim yanı sıra, gücünün kapsamını genişletmek ve tüm rakiplerin ve eleştirmenlerin baskısını genişletmek için olayın sömürülmesi.

Acar’ın rolü
Akar’ın adı darbe girişimine önderlik eden kişi olarak el konan belgelere dahil olmasına rağmen, suçlanmadı veya sorguya çekilmedi. Darbe girişimini soruşturan muhalefet milletvekilleri tarafından çağrıldı, ancak Akar katılmayı reddetti.

Daha fazla göster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close